اورلب میلگرد چیست ؟ 4 مورد از روش های اورلب میلگرد کدام است؟

اورلب میلگرد چیست

اورلب میلگرد چیست


اورلب میلگرد چیست ؟

از جمله چالش هایی که در سال های گذشته برای ساخت و سازها وجود داشت، کوتاه بودن طول میلگردها بود. رفته رفته روش های مختلفی برای افزایش طول میلگردها و وصل کردن آنها به یکدیگر به وجود آمد. یکی از محبوب ترین این روش ها اورلب میلگرد می باشد.

به طور کلی اکثر میلگردهای موجود در بازار 12 متری هستند. چنانچه در ساختمان سازی به میلگردهای با طولی زیادتر از 12 متر نیاز پیدا کنند. به ناچار باید از اتصال دو میلگرد به هم کمک بگیرند. شیوه های متعددی برای اتصال میلگردها به هم وجود دارد که یکی از آن روش ها اورلب می باشد. در مقاله پیش رو در سایت شاهین فلز سپاهان به توضیحات بیش تری در مورد اورلب میلگرد چیست و روش اتصال میلگرد به این شیوه خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید:

4 مورد از روش های اورلب میلگرد کدام اند؟

اورلب میلگرد به 4 روش صورت می گیرد که در ادامه به توضیح مختصر درباره هر کدام می پردازیم:

  • متصل کردن میلگرد با سیم
  • متصل کردن با بهره گیری از جوشکاری
  • متصل کردن به وسیله اتصال مکانیکی میلگرد
  • متصل کردن به وسیله جوشکاری انتهای میلگرد

متصل کردن میلگرد با سیم:

از جمله معمول ترین و ساده ترین شیوه های اورلب میلگرد اتصال با سیم می باشد. یکی از مهمترین ویژگی های این روش می توان به منعطف بودن آن اشاره کرد. یعنی در صورت تمایل قبل از بتن ریزی می توان آن را جدا کرده و محل قرارگیری آن را تغییر داد. برای اتصال میلگرد بسته به شرایط و کاربرد آن از سیم های مختلفی استفاده می کنند. مثلا در جایی که احتمال حرکت میلگرد پایین باشد از سیم های ساده استفاده می کنند. و یا زمانی که استحکام بالاتری مورد توجه باشد و یا احتمال حرکت میلگردها وجود دارد. از سیم ها و اتصالات قوی تری بهره برده می شود.

اورلب میلگرد چیست
اورلب میلگرد چیست

متصل کردن با بهره گیری از جوشکاری:

در ساختمان سازی در نقاطی که امکان جابجا شدن و حرکت در میلگردها وجود داشته باشد از جوشکاری کمک می گیرند. تا از حرکت میلگردها جلوگیری شود. به عنوان مثال می توان به تقویت ستون ها اشاره کرد.

این روش دارای یک اتصال سخت و دارای استقامت بالا است. روش کار به این صورت است که اول میلگردها را در محل مورد نظر قرار داده و سپس جوشکاری می کنند. و در مرحله بعدی بتن ریزی انجام می شود. این شیوه پایداری میلگرد را زیادتر می کند.

متصل کردن به وسیله اتصال مکانیکی میلگرد:

این روش اورلب میلگرد در مواجهه با فشارها استحکام و پایداری زیادی دارد. به همین خاطر از این شیوه در مقاطعی که قطر آن زیادتر از  mm 20  است بهره می برند. از اتصال مکانیکی در نقاطی مانند دیوارها، تیرها و … استفاده می شود.

متصل کردن به وسیله جوشکاری انتهای میلگرد:

در آغاز مقاله عنوان کردیم که معمولا طول میلگردهای موجود در بازار 12 متری می باشد. چون طول بالاتر دچار مشکلاتی همچون تولید و حمل آن می باشد. اما برای ساخت و ساز ساختمان های مرتفع به میلگردهایی با طولی بیش تر از 12 متر نیاز پیدا می کنند. به همین خاطر مجبورند برای حل این مشکل از روش اورلب میلگرد استفاده کرده و انتهای میلگردها را به یکدیگر جوش و متصل کنند.

روش کار به این شکل است که میلگردها را با وسیله های خاصی ثابت نگه داشته. و به وسیله جوش به هم متصل می کنند تا طول مد نظرشان به دست بیاید.

سایر مقالات و محصولات فولادی شرکت:

در این مقاله درباره اورلب میلگرد چیست مطالبی ذکر شد. علاوه بر این برای دسترسی به مقالات و محصولات سایت می توانید بر روی لینک های زیر کلیک بفرمایید. خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان،. خرید پروفیل z در اصفهان، خرید ورق در اصفهان،. خرید رول ورق در اصفهان، خرید ورق کرکره در اصفهان، خرید ورق ذوزنقه در اصفهان،. خرید ورق پانچ دار در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید توری در اصفهان،. خرید نبشی در اصفهان،خرید تیرآهن در اصفهان،. خرید لوله در اصفهان،خرید چهارچوب فلزی در اصفهان، خرید تسمه فولادی در اصفهان،. نوار بری ورق، رشته بری ورق.  قوطی ستونی ، قیمت قوطی ستونی و قوطی ستونی 13 در 13، زینک فلیک و … . با ما همراه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟