پلیت آهنی چیست؟

پلیت آهنی چیست؟


پلیت آهنی چیست؟

به هر فلزی که قابلیت تبدیل شدن به قطعه های کوچک، باریک و صاف را داشته باشد پلیت آهنی می گویند. پلیت ها از جمله مهم ترین قطعات پر مصرف در فلزکاری هستند. که قابلیت خم کاری و رول شدن و …  را دارند. و از آن ها برای تولید موارد متعددی بهره برده می شود.

فرآیند تغییر شکل پلیت :

پس از برش دادن قطعات فلز و تبدیل شدن آن ها به پلیت ها. با بهره گیری از دستگاه های مخصوص قطعات را به صورت رول در می آورند. و با خم کاری و ایجاد شکل های مورد نظر وسیله های زیادی را با آن ها تولید می کنند. که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

انواع ضخامت های گوناگون پلیت :

پلیت ها را در ضخامت های متنوع تولید می کنند از ضخامت های نازک تا ضخامت های زیاد. پلیت هایی را که میزان ضخامت آن ها خیلی کم و نازک بوده را با نام برگ یا فویل می شناسند. و اما در مورد پلیت هایی که ضخامت بالایی دارند به آن ها پلیت آهنی گفته می شود. همچنین پلیت ها را به شکل های گوناگونی در می آورند. مثلا پلیت های صاف و تخت و یا پلیت هایی که به شکل رول های پیچ در پیچ ایجاد می شوند. که هر کدام در صنایع گوناگون به کار گرفته می شود.

دو نوع مختلف پلیت :

در ادامه قصد داریم به توضیحی درباره دو نوع مختلف از انواع پلیت ها بپردازیم .

پلیت دیازو:

مدت زمانی که می توان پلیت دیازو را نگهداشت 12 ماه می باشد. یک حفاظ نازک از ترکیبات آلی این پلیت را پوشانده است. و عموما در صنعت تیراژهای چاپی از این پلیت ها بهره برده می شود.

پلیت آهنی چیست؟
پلیت آهنی چیست؟

پلیت فتوپلیمر:

این مورد نیز مانند گزینه قبلی یک لایه از ترکیبات عالی را دارا می باشد. و در صنعت تیراژهای چاپی نیز مصرف می شود. اما تفاوتی که پلیت های فتوپلیمر با مورد اول دارند مدت زمان نگهداری آن ها خیلی زیاد است. و مقاومت زیادی در مقابل سایش و خوردگی دارند.

موارد مصرف پلیت ها :

 استفاده از پلیت ها در صنعت خودرو سازی.، به عنوان مثال به کارگیری پلیت ها در بدنه ماشین ها و کامیون ها، استفاده برای ساخت بال هواپیما،. استفاده در ساخت نمای بناها، استفاده در صنعت نظامی و همچنین برای کارهای تزئینی و هنری،. قفسه ها و غرفه های کتابخانه، بهره گیری از آن ها برای ساخت علائم راهنمایی و رانندگی، هود و وسایل آشپزخانه، و …. .

در فرایند تولید پلیت از چه فلزاتی بهره می برند:

برای تولید پلیت از فلزاتی همچون (آلومینیوم، برنج، مس، آهن ضد زنگ، نورد سرد و … ) کمک گرفته می شود.

واحد اندازه گیری پلیت:

چنانچه مطلع هستیم به جهت اندازه گیری هر چیزی از یک واحد اندازه گیری استفاده می شود. و به جهت اندازه گرفتن سایز و ضخامت پلیت ها از واحد میلی متر بهره می برند. که به طور کلی پلیت ها حدودا در سایز بندی بین 30 تا 7 واحد هستند.

پلیت آهنی چیست؟
پلیت آهنی چیست؟

نکته مهم برای تولید پلیت با کیفیت:

 نکته قابل توجه اینکه چنانچه بخواهیم یک پلیت با کیفیت بالا داشته باشیم. باید توجه کنیم که ضخامتی به یک اندازه و صاف در همه قسمت های پلیت ایجاد کنیم. و در نتیجه در تولید و ساخت قطعات مورد نظر نیز درجه کیفیت کار بالا رفته. و محصول نهایی از سطح مطلوبی برخوردار می شود. چنانچه ذکر شد پلیت ها را از موارد گوناگونی می سازند. اما به طور کلی میزان استفاده از فولاد ضد زنگ در تولید پلیت ها بالا است.

سایر مقالات و محصولات شرکت شاهین فلز سپاهان :

 این مقاله با عنوان پلیت آهنی چیست خدمت شما ارائه شد . علاوه بر این برای دسترسی به مقالات و محصولات سایت می توانید بر روی لینک های زیر کلیک بفرماید. عنوان این مقالات عبارتند از: خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان،. خرید پروفیل z در اصفهان، خرید ورق در اصفهان،. خرید رول ورق در اصفهان، خرید ورق کرکره در اصفهان، خرید ورق ذوزنقه در اصفهان،. خرید ورق پانچ دار در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید توری در اصفهان،. خرید نبشی در اصفهان، خرید تیرآهن در اصفهان،. خرید لوله در اصفهان،خرید چهارچوب فلزی در اصفهان، خرید تسمه فولادی در اصفهان،. نوار بری ورق، رشته بری ورق.  قوطی ستونی ، قیمت قوطی ستونی و قوطی ستونی 13 در 13 و … . با ما همراه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟