انواع گوناگون فوندانسیون به چه صورت است؟

انواع گوناگون فوندانسیون

انواع گوناگون فوندانسیون


در این مقاله سعی داریم انواع گوناگون فوندانسیون را بررسی کرده. و اطلاعاتی درباره هر کدام در اختیار شما همراهان گرامی قرار دهیم.

فونداسیون بتنی :

بهترین نوع فوندانسیون در ساختمان سازی همین مورد یعنی فوندانسیون بتنی می باشد. بتن از جمله سنگ های مصنوعی است که درجه مقاومت و استواری بسیار بالایی دارد. این فوندانسیون مورد تایید بوده و امروزه به استفاده از آن تاکید می کنند. مخصوصا در مکان هایی که میزان زمین لرزه در آن بالاست. برای فوندانسیون بتنی ساختمان، در آغاز کار در کف آن. بتنی که میزان سیمان به کار رفته در آن کمتر است ریخته می شود. این کار باعث صاف و یکدست شدن سطوح برای ریختن بتن اصلی می باشد. در مرحله بعدی روی بتن ریخته شده را با تخته قالب می زنند. و بعد از اینکه قالب مهیا شد بتن آماده شده را درون قالب می ریزند. و آن را کوبیده و تکان میدهند تا بتون به خوبی ترکیب شده و متراکم شود. نکته قابل ذکر این است که مراحل بعدی کار ساختمان سازی. همچون بارگذاری روی بتن باید یک هفته بعد انجام شود.

فونداسیون سنگی:

در جاهایی که سنگ های طبیعی فراوان وجود دارد غالبا از این سنگ ها به عنوان فوندانسیون بهره برده می شود. از جمله ویژگی های سنگ مورد استفاده در اینکار این است که باید سنگ سالم باشد و کهنه و پوسیده نباشد. و از تکه های سنگ باشد. چون چنانچه سنگ به صورت بزرگ و گرد باشد برای استفاده در پی ساختمان مناسب نیست. و فوندانسیون بنا را شیب دار و بی ثبات می کند.

انواع فوندانسیون
انواع فوندانسیون

فونداسیون شفته ای:

در ابتدا باید توضیحی درباره شفته ذکر گردد. چنانچه چند عنصر آب، شن، خاک و آهک را با یکدیگر ترکیب کنند. خمیری به دست می آید که به آن شفته می گویند. در اندکی مواقع بسته به شرایط  به این خمیر اندکی پاره سنگ نیز اضافه می کنند. برای ایجاد فوندانسیون شفته ای خمیر آماده کرده را در فوندانسیون می ریزند. و در ارتفاع 20 سانتی سطح خمیر را صاف و یکدست می کنند. 24 ساعت به خمیر شفته استراحت می دهند تا آب موجود در آن تبخیر گردد. بعد از اینکه آب آن کشیده شد شفته را با یک وسیله با وزن بالا کوبیده و متراکم می کنند. و آنقدر این روند را تکرار می کنند تا به فوندانسیون مورد نظر خود دست یابند.  

فوندانسیون آجری :

در مناطقی که سنگ به فراوانی یافت نشود و همچنین افراد از پس هزینه آن برنیایند از آجر استفاده می کنند. از ویژگی های فوندانسیون آجری این است که باید وزنی که قرار است متحمل شود. وزن کم بوده و بنا هم نباید بزرگ باشد.

فونداسیون صفحه ای :

 در مواقعی که برج ها و ساختمان های بسیار بزرگی ساخته می شود. از این فوندانسیون بهره می برند تا فشار وارد شده را به زمین منتقل کنند. در این فوندانسیون به شکل یکدست در زیر بنا از بتن بهره می برند. و دیوارها و ستون ها را روی آن ایجاد می کنند. فوندانسیون صفحه دارای مدل های مختلفی همچون فوندانسیون صفحه ای با دیوار،. صفحه ای با تیر و صفحه ای ساده می باشد.

انواع فوندانسیون
انواع فوندانسیون

فونداسیون های نقطه ای:

این مورد در بناهایی مانند بناهای با اسکلت فلزی و یا بتونی  به کار برده می شود. چون در آن ها بار به شکل متمرکز به زمین فرستاده می گردد. 

 فونداسیون های گسترده:

در باب این فوندانسیون می توان گفت که وزن و بار ستون ها و دیوارهای مختلف. را که در ردیف های متنوع هستند به زمین انتقال می دهند.

 سایر مقالات و محصولات فولادی شرکت:

در این مقاله درباره انواع فوندانسیون ها سخن گفته شد. علاوه بر این برای کسب اطلاعات بیش تر می توانید به مقالات پیشین سایت مراجعه بفرمایید. عنوان این مقالات عبارتند از : خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان،. خرید پروفیل z در اصفهان، خرید ورق در اصفهان، خرید رول ورق در اصفهان، خرید ورق کرکره در اصفهان، خرید ورق ذوزنقه در اصفهان،. خرید ورق پانچ دار در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید توری در اصفهان، خرید نبشی در اصفهان، خرید تیرآهن در اصفهان،. خرید لوله در اصفهان،خرید چهارچوب فلزی در اصفهان، خرید تسمه فولادی در اصفهان و … . با ما همراه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟