انواع ورق فولادی کدام است؟

انواع ورق فولادی

انواع ورق فولادی خرید ورق فولادی


لطفا به این مقاله امتیاز بدین
به این مقاله چند ستاره می دین؟

در این مقاله از سایت شاهین فلز سپاهان می خواهیم به بررسی انواع ورق فولادی بپردازیم.

با ما همراه باشید و جهت خرید ورق فولادی با کارشناسان ما در تماس باشید.

ورق فولادی چیست و چه مزیتی دارد؟

به ورق های صاف و یکدست که از جنس آهن هستند ورق فولادی گفته می شود. انواع ورق فولادی را با شیوه های گوناگونی می سازند. که یکی از مهم ترین آن فرایند نورد گرم است. ورق های فولادی قابلیت جمع و تبدیل شدن به کلاف را دارند. یعنی می توان آن ها را به صورت رول درآورد و همین امر باعث راحتی در حمل آن می شود. همچنین فضای کمتری را نیز اشغال می کنند. و به همین خاطر طرفداران این نوع ورق روز افزون هستند.

جهت خرید ورق فولادی و کسب اطلاع در مورد موجودی و  قیمت، خرید ورق در اصفهان را کلیک کنید.

انواع ورق فولادی کدام است؟

انواع ورق فولادی بر حسب شیوه تولید و همچنین مواد به کار رفته در آن ها به گونه های متفاوتی دسته بندی می شوند. که در ادامه به ذکر آن و توضیحی مختصر درباره هر کدام می پردازیم:

  • ورق های گرم (سیاه)
  • ورق های سرد (روغنی)
  • سفید (گالوانیزه)
  • رنگی
  • اسید شوئی
  • ورق کرکره

شیت های فولادی ساخته شده با فرآیند نورد سرد:

تولید انواع ورق فولادی با کمک نورد سرد به این شکل اتفاق می افتد. که شمشی که می خواهند به ورق تبدیل کنند. در آغاز کار اسید شویی کرده  تا ضایعات  و زنگ آهن آن برطرف شود. و سپس شمش را وسط  دو نورد جای می دهند و با حرکت دو نورد و فشاری که به شمش وارد می شود،. شمش تغییر حالت داده و به ورق تبدیل می شود. محصول به دست آمده از فرایند نورد سرد درجه کیفیت بیش تری از محصول نورد گرم دارد. که یکی از انواع این ورق مرغوب ورق سفید است.

جهت خرید ورق فولادی و رول ورق. و کسب اطلاع در مورد موجودی و قیمت ورق،خرید رول ورق در اصفهان را کلیک کنید.

انواع ورق فولادی
انواع ورق فولادی خرید ورق فولادی

شیت های فولادی ساخته شده با فرآیند نورد گرم:

در مقابل نورد سرد، نورد گرم وجود دارد که چنانچه از اسم آن برمی آید. در این روش به کمک حرارت مذاب به ورق تغییر شکل داده و ورق را تولید می کنند. از جمله محصولات تولید شده با این شیوه می توان به ورق سیاه اشاره کرد.

فرآیند اسیدشویی ورق ها به چه صورت است؟

چنانچه قبلا ذکر کردیم.، فرآیند اسیدشویی باعث پاک شدن آلودگی ها و چربی هایی که لایه رویی فلز را پوشانده است می شود. ماده اصلی به کار رفته در این فرآیند اسیدکلریدریک می باشد. بعد از پایان کار سطح فلز صاف و یکدست و حتی براق تر می شود.

جهت خرید ورق فولادی و کسب اطلاع در مورد موجودی و قیمت ورق پانچ،. خرید ورق پانچ دار در اصفهان را کلیک کنید.

ورق گالوانیزه یکی از انواع ورق فولادی :

مشخص است که سطح فلز و آهن آلات در برابر محیط نم ناک و مرطوب دچار زنگ زدگی می گردد. و باعث آسیب رسیدن به این فلز ارزشمند می شود. به همین خاطر برای مراقبت از سطح فلز از فرآیند گالوانیزه کردن کمک می گیرند. به این شکل که بعد از تولید ورق، آن را در استخر پر شده از عنصر روی، شناور می کنند. تا یک لایه از روی بر روی ورق فولادی ایجاد گردد . که با تشکیل این لایه ورق گالوانیزه به دست می آید. که در برابر زنگ زدگی مقاومت زیادی پیدا کرده و دیگر به سادگی زنگ نمی زند.

ورق رنگی یکی از انواع ورق فولادی:

ورق های گالوانیزه تولید شده در مرحله قبل ، قابلیت رنگ شدن دارند. و آن ها را در انواع مختلفی رنگ می کنند که تبدیل به ورق رنگی می شود. ورق های رنگی که در برابر سایش و خوردگی استحکام زیادی دارند کاربرد زیادی پیدا کرده اند. مثلا در انواع سقف انبار و سالن ها، شیروانی ها و … کاربرد زیادی دارند.

جهت خرید ورق فولادی و کسب اطلاع در مورد موجودی و  قیمت ورق ذوزنقه،. خرید ورق ذوزنقه در اصفهان را کلیک کنید.

انواع-ورق-فولادی
انواع ورق فولادی خرید ورق فولادی

ورق کرکره یکی از انواع ورق فولادی:

در مورد ورق کرکره می توان به این مورد اشاره کرد که یکی از انواع مختلف ورق ها می باشد. در واقع اگر ورق گالوانیزه رنگ شده در مرحله قبل را به شکل و ظاهر متفاوتی تولید کنند ورق کرکره ساخته اند. انواع مختلف ورق ها مانند ورق کرکره و ورق ذوزنقه در ساختار شبیه به یکدیگر هستند. و تفاوت آن ها تنها در شکل ظاهری و همچنین قیمت نهایی  آن ها می باشد.

جهت خرید ورق فولادی و کسب اطلاع در مورد موجودی و  قیمت ورق،. خرید ورق کرکره در اصفهان را کلیک کنید.

سایر مقالات و محصولات شرکت شاهین فلز سپاهان :

در این مقاله درباره انواع ورق فولادی مطالبی ذکر شد. علاوه بر این برای دسترسی به مقالات و محصولات سایت می توانید بر روی لینک های زیر کلیک بفرماید. عنوان این مقالات عبارتند از :  خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان، خرید پروفیل z در اصفهان،. خرید چهارچوب فلزی در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان، خرید توری در اصفهان، خرید نبشی در اصفهان،. خرید تیرآهن در اصفهان، خرید لوله در اصفهان،. خرید تسمه فولادی در اصفهان،. نواربری ورق، رشته بری ورق، قوطی ستونی، قیمت قوطی ستونی، قوطی ستونی 13 در 13, .. . با ما همراه باشید.

ورق

انواع ورق فولادیخرید ورق فولادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟