پروفیل:

پروفیل ها موارد مصرف فراوانی دارند و از آن ها در صنعت های متعددی کمک گرفته می شود مانند ساختمان سازی و … . طرح ظاهری آن ها غالبا شبیه مربع (Square) و مستطیل (Rectangle) است. آن دسته از پروفیل ها که مقطع های ریزتری دارا هستند را به جهت کارهایی همچون نرده ها، درب  ها، پنجره ها و … و آن گروه که مقاطع بزرگتری دارند به جهت ساختن اسکلت بناها و ستون ها مصرف می کنند.

قیمت پروفیل :

برای مشخص کردن قیمت پروفیل ها  به تعیین موارد زیادی نیاز داریم . مانند سایز و ابعاد، کیفیت محصول و شرکت تولید کننده و ..  . علاوه بر این موارد نوسانات بازار ارز و دلار و قیمت جهانی نیز بر این رویه اثر گذار هستند. اغلب این پروفیل ها را در ساختن درب و پنجره بکار می برند. این پروفیل ها مقاومت زیادی دارند و به همین خاطر محبوبیتشان بالاست و بخصوص  در پنجره های دو جداره از آن ها کمک می گیرند . پروفیل ها را با توجه به کاربرد و موارد مصرفشان در ابعاد و سایزهای متعدد تولید و راهی بازار می کنند.

پروفیل قوطی:

پروفیل ها از برترین مقطع های فولادی در صنعت ساختمان و سایر صنعت ها هستند . از جمله این پروفیل ها قوطی آهنی هستند. از این قوطی ها در صنعت ماشین سازی و ساخت بناها و لوازم اداری و نرده ها و … بهره می برند. اما در مواردی که پروفیل ها بزرگ تر هستند به آن ها پروفیل ستونی گفته می شود. این پروفیل ها در ضخامت های  2 mm/۵ الی ۸  هستند .  این پروفیل ها به جهت ستون ها و اسکلت ها مصرف می گردند.

اگر این پروفیل ها را به صورت اختصاصی بسازند از آن در نفت کش ها  وتریلی ها هم بکار برده می شود. پروفیل زد، لنگه دری و مبلی و  …. از جمله بقیه پروفیل ها هستند که هر کدام از آن ها هم در جاهای متعددی  مصرف دارند.

قوطی ها را از نظر کاربرد به دو گروه ساختمانی و صنعتی تقسیم می کنند:

قوطی های ساختمانی: این قوطی ها را در درب و پنجره ها مصرف می کنند. و قوطی های سایز بزرگ را هم برای ساخت سوله مصرف می کنند .

قوطی صنعتی: این قوطی ها در زمینه های صنعتی مثل: ساخت خودرو، صنعت نظامی و… کاربرد دارد.

قیمت قوطی

در سایت شاهین فلز سپاهان محصولات قوطی در سایزها و ابعاد گوناگون بیان شده است. به جهت اطلاع از قیمت محصولات با کارشناسان شرکت در تماس باشید. در جریان هستید که قیمت محصولات به صورت پیوسته تغییر می کنند و ثابت نمی باشند. شرکت شاهین فلز سپاهان همیشه در تلاش بوده تا با حذف کردن واسطه ها قیمت مناسب را به مشتریان خود عرضه نماید. گواه موفقیت این شرکت و عمل به این ادعا مدت فعالیت بیش از 30 سال این شرکت می باشد. و همواره در رسیدن به اهداف خود موفق بوده است

 موارد مصرف پروفیل فولادی :

پروفیل ها به جهت تنوع گوناگونی که دارند موارد مصرف آن ها نیز خیلی زیاد است. اما به طور خلاصه از آن ها در ساختمان ها زیاد بهره برده می شود. در ادامه مطلب بیشتر آن ها را توضیح می دهیم.

در یک دسته بندی پروفیل ها را به باز و بسته گروه بندی می کنند:

پروفیل های باز مانند: نبشی، تیرآهن، میلگرد، …و لوله و قوطی و… از جمله موارد پروفیل های بسته هستند. که در ادامه توضیح خواهیم داد.

پروفیل های باز:

تیرآهن: این پروفیل از جمله پروفیل های مقاطع باز است و تنوع در تولید دارد . از تیرآهن ها در  ساختن تیرها و ستون ها کمک گرفته می شود.

ناودانی: ظاهر این پروفیل مانند یو لاتین است و در ستون و تیر و .. به کار برده می شود.

نبشی: این مورد هم از جمله پروفیل های باز است و برای چهارچوب درب های فلزی و …. کاربرد دارد.

پروفیل Z :

پروفیل زد دارای سایزها و ابعاد مختلف است. این مورد در سقف های های سوله ها، انبار ها، باشگاه های ورزشی و … کاربرد دارد. 

پروفیل های بسته

قوطی پروفیل مربع و مستطیل هستند . این پروفیل ها در سایزهای کوچک و بزرگ هستند. نام دیگر پروفیل سایز کوچک پروفیل مبلی و نام دیگر پروفیل سایز بزرگ آن قوطی پروفیل ستونی است.  از سایز کوچک در ساخت مبلمان، لوازم اداری، نرده، پلکان و …. بهره می برند.و برای تولید تیرها  و ستون ها و ماشین سازی و  تریلر و نفت کش ها و اسکلت ها از پروفیل های سایز بزرگ بهره برده می شود.

نحوه ساخت پروفیل با روش مستقیم:

در این روش نوارها را از میان غلتک ها رد می کنند. سپس بسته به مدل مورد نظر هرزگردها فشار مشخصی را به نوار می فرستند و در مرحله بعدی محصول تکمیل شده و سپس در صورت لزوم  نقطه هایی که نیاز است جوش می خورد. و محصول را دسته بندی و به انبار می فرستند.  

مزیت ها و عیب های این روش

محصولاتی که با این روش تولید می شوند با کیفیت تر هستند . و نیز در این مورد محصولات در سایزها تعیین شده و با ظرافت و دقت زیادی ساخته می شوند. از عیب های این شیوه اینکه استهلاک محصولات زیاد است. و برای ساختن آن ها هم باید دقت نظر زیادی بکار برد.

نحوه ساخت پروفیل با روش غیر مستقیم:

پروفیل های بسته را با روش غیر مستقیم می سازند. در این روش در آغاز کار شیت ها را خم می کنند و برش می دهند. و با وارد کردن فشار، آن ها را به طرح های مورد نظرشان تبدیل می کنند. در نهایت آن ها را به طول های مد نظرشان می برند و بعد از دسته بندی به انبار می فرستند. 

برتری ها و عیب های این روش:

سرعت تولید این روش زیاد است و به دستگاه های زیادی نیاز ندارد. تولیدکنندگان می توانند با ماشین آلات کم نیز به تولید فراوان بپردازند. از دیگر مزایای آن این که این پروفیل ها زاویه تیز ندارند. و به همین خاطر دقت بالایی نمی خواهد و احتمال شکستن پروفیل ها هم کم تر می شود. عیب این روش هم این است که دقت نظر کمتری در مقابل روش قبلی دارد.

انواع پروفیل های درب  و پنجره

آشنایی با انواع پروفیل درب و پنجره، پروفیل سپری و لنگه دری و چهارچوبی  هستند. از این پروفیل ها در ساختمان ها و مجتمع های تجاری بهره برده می برند.

برای اطلاع از قیمت پروفیل ها و کسب اطلاعات بیش تر با شماره هایی که در سایت ذکر شده تماس بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیش تر به بخش مربوطه رفته و جهت خرید با کارشناسان شرکت شاهین فلز در تماس باشید.

لیست خرید پروفیل درب و پنجره در اصفهان

ردیفنام محصولضخامتنوعطول شاخهواحد فروشمحل تحویلقیمت
1پروفیل سپری 5072فابریک6 متریکیلو گرمانبار شاهین شهرتماس بگیرید
0314527310-14
2پروفیل سپری 5072/5فابریک6 متریکیلو گرمانبار شاهین شهرتماس بگیرید
0314527310-14
3پروفیل لنگه دری 5082فابریک6 متریکیلو گرمانبار شاهین شهرتماس بگیرید
0314527310-14
4پروفیل لنگه دری 5082/5فابریک6 متریکیلو گرمانبار شاهین شهرتماس بگیرید
0314527310-14
  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟