ناودانی چیست؟ روش تولید آن چگونه است؟ و انواع آن چیست؟

ورق فولادی ناودانی خرید ناودانی

ورق فولادی ناودانی


در این مقاله  در سایت شاهین فلز سپاهان سعی شده اطلاعات کاملی از پروفیل ناودانی را در دسترس شما قرار دهیم.

ناودانی یک نوع پروفیل است که  ظاهر آن شبیه به حرف یو انگلیسی ( U) است .

و از جمله پروفیل های باز است .

ناودانی از دو سطح بوجود است:

این پروفیل شامل دو قسمت می شود ک در ادامه در سایت شاهین فلز به آن می پردازیم.

1. سطح افقی ناودانی که با نام جان شناخته می شود.

2. سطح عمودی ناودانی که با عنوان بال شناخته می شود.  Shahinfelezsepahan

ناودانی ها به خاطرشکل خوبی که دارند از جمله پروفیل های بسیار معروف هستند که کاربرد فراوانی دارند. در طیف گسترده ای از صنایع بکار گرفته می شوند و مصارف متعددی دارند. مثلا  در ساختمان سازی بکار می رود. همچنین از آن در صنعت ماشین سازی، و تجهیزات ساختمانی و مرمت بناهای تاریخی بکار گرفته می شود.

2 نوع ناودانی از نظر روش تولید و شکل نهایی آن است:  Shahinfelezsepahan

ناودانـی‌ها بخاطر طرح و نمای خوبشان ، در ساختمان سازی کاربردهای زیادی دارد. انواع و اقسام آن ها را می‌توان ازلحاظ روش تولید و شکل نهایی آن‌ها مورد بررسی قرارداد.

1. ناودانی از نوع ساده :

شناخته شده ترین نوع است .که طول آن بین 30 تا 400 mm است. معمولا  از ورق های ساده ساخته می شود. این ورق ها می توانند ورق معمولی باشند یا ورق گالوانیزه.  کاربری زیادی در ساختمان ها و صنایع مختلف دارد.

2. ناودانی از نوع مشبک:

ناودانی از مدل مشبک است که همانگونه که از اسم آن مشخص است .در این نوع، سوراخ هایی تعبیه می شود. تا در صورت نیاز از این پانچ ها استفاده گردد. مثلا برای  پیچ کردن و بکار بردن پیچ و مهره از این نوع  مشبک ها استفاده می شود. در جاهای مختلفی استفاده می شود. مثلا در ساختن قفسه های فولادی .

ناودانی - شاهین فلز سپاهان

شکل 1: پروفیل ناودانی

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شاهین فلز سپاهان مراجعه فرمایید:

 ناودانی از لحاظ روش تولید به دو دسته تقسیم می شود:

1. روش پرسی:

ساخت ناودانی به شیوه پرسی به این شکل است .که فولاد توسط دستگاههای پرس  مخصوص تغییر ظاهر داده می شود. و به این حالت در آورده می شود.

2. روش فابریک:

اما در روش فابریک نیاز به تغییر ظاهر با دستگاه های پرس نیست . و ناودانی در همان خط تولید اولیه تغییر ظاهر پیدا می کند. روش پرسی در مقایسه با روش فابریک ارزانتر است.

بررسی ورق های فولادی و ناودانی از لحاظ سنجه:

ورق های نازک فولاد گالوانیزه می تواند به تشکیل فولاد ناودانی منجر شود. برای استفاده در دیوارهای  خارجی و پارتیشن در پروژه ساخت و ساز مسکونی، تجاری و صنعتی.

برای این کار ابعاد اتاق با یک مسیر افقی تنظیم شده است. که برای ترسیم هر اتاق از کف و سقف لنگربندی شده است. ستون های عمودی در مسیرها مرتب شده اند که معمولاً 16 اینچ (410 میلی متر) از یکدیگر فاصله دارند. و در بالا و پایین چسبانده می شوند.

پروفیل های ناودانی معمول مورد استفاده در ساخت و سازها مسکونیc  شکل و شکل. U و انواع دیگر پروفایل ها هستند. این  فرم ها به طور کلی در ضخامت 12 تا 25 سنج تولید می شوند.

این سنجه ها به سه دسته تقسیم می شوند:

1. سنجه های سنگین:

سنجه های سنگین مانند سنجه  12 و 14 معمولاً هنگام استفاده از بارهای محوری (به موازات طول عضو) زیاد استفاده می گردد،. مانند ساخت و سازهای باربری

2. سنجه های با وزن متوسط:

سنجه های با وزن متوسط ​​مانند سنجه 16 و 18 معمولاً در مواقعی که هیچ بار محوری وجود نداشته باشد. اما بارها جانبی سنگین (عمود بر عضو) مانند مدل دیواری بیرونی که باید در برابر بارهای بادی طوفان در امتداد سواحل استفاده شوند .، معمولاً بکار گرفته می شود.

3. سنجه های سبک:

سنجه های سبک مانند 25 سنج معمولاً در مواردی که هیچ بار محوری موجود نباشد.و بارهای جانبی  در ساخت داخل وجود ندارد که اعضا به عنوان قاب برای از بین بردن دیوارها بین اتاقها استفاده می شوند. ، معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند. Shahinfelezsepahan

ناودانی فولادی و انواع آن

شکل 2: انواع ورق های ناودانی

بررسی ناودانی از لحاظ جنس آن:

1. ناودانی آلومینیومی

این نوع ناودانی دارای درجه استحکام زیادی است .و همینطور به سادگی دچار زنگ زدگی نمی شود و استحکام زیادی دارد. به همین خاطر کاربرد زیادی دارد. مثلا از آن درکف ماشین های بزرگ مثل تریلی و انواع کامیون ها .و استفاده در ساخت درب و پنجره ها و  نمای منازل و… استفاده می گردد.

2. ناودانی استیلی

این نوع ناودانی هم بسیار بکار برده می شود. بخصوص در ساختمان ها و صنایع گوناگون. همچنین می توان اضافه کرد. اکثرا به شکل (u) لاتین مورد استفاده قرار می گیرد.و به دوصورت مشبک و ساده که در بالا ذکر شد استفاده می شود.

خرید انواع گوناگون محصولات فولادی از شرکت شاهین فلز سپاهان:

شما همراهان گرامی می توانید جهت اطلاع از موجودی انواع محصولات فولادی ما به بخش محصولات از سربرگ دوم منوی سایت رفته. و با باز کردن سربرگ محصولات، انواع مختلف محصولات را مشاهده نمایید. و به جهت کسب اطلاع از قیمت های مناسب ما با همکاران ما در این شرکت تماس حاصل نمایید. اطلاعات تکمیلی درباره انواع گوناگون محصولات را در همان سربرگ ملاحظه فرمایید. برای نمونه به تعدادی از این مقالات و عناوین آن ها اشاره می کنیم: خرید توری در اصفهان، خرید تیرآهن در اصفهان، خرید لوله در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان و خرید نبشی در اصفهان.

سایت شاهین فلز سپاهان در ادامه نیز مقالاتی در این باره منتشر خواهد کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟