مراحل تولید لوله و پروفیل و قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان چیست؟

قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان

مراحل تولید لوله و پروفیل


قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان | مراحل تولید لوله و پروفیل 

فهرست مطالب:

مواد مورد نیاز برای مراحل تولید لوله و پروفیل

بریدن کلاف و تغییر آن به نوار چگونه است؟

10 بخش  مختلف ماشین آلات برش چیست:

توضیح فرآیند کار مراحل تولید لوله و پروفیل چیست؟ :

بعد از بریدن شیت ها توسط گیوتین چه اتفاقی میفتد؟

نوارهای نهایی چگونه به لوله و پروفیل تبدیل می شوند؟

فهرست شکل:

شکل 1:مراحل تولید لوله و پروفیل

شکل 2: مراحل تولید لوله و پروفیل

در این مقاله و مقاله آینده قصد داریم. مراحل تولید لوله و پروفیل از ابتدای کار تا تولید نهایی را مفصل توضیح دهیم . همچنین درمورد قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان

مقالات مربوطه را در سایت شاهین فلز سپاهان بخوانید.

مراحل تولید لوله و پروفیل و قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان چیست؟

یکی از مهم ترین وظایف کارخانجات تولید انواع آهن آلات مراحل مبدل کردن کلاف به کالای ساخته شده است. که این کالای نهایی نیز در مدل ها و ظواهر متفاوتی عرضه می شوند. این مواد اولیه بر قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان تاثیر می گذارد. در ادامه مقاله در سایت shahinfelezsepahan بیشتر به توضیح این مراحل همت می گماریم.

مواد مورد نیاز برای مراحل تولید لوله و پروفیل:

امروزه  بخش زیادی از مواد مورد نیاز ایجاد کالاهای فولادی توسط کارخانه فولاد مبارکه مهیا می شود. و نیز بخشی از طریق واردات کشورهای اروپایی . اما تا پیش از شروع بکار شرکت فولاد مبارکه. مواد ابتدایی به طور کامل از بیرون از کشور  وارد می شد. رول های اولیه باید مواد شیمیایی و مکانیکی خوبی داشته باشند. تا در ادامه کار و ساخت محصولات مشکلی درست نشود.

رول ها بعد از اینکه توزیع شدند طبق اینکه در کجا مصرف می گردند. ازیکدیگر جدا می گردند. و هر کدام را در قسمت خود قرار می دهند تا به مرحله تولید منتقل شوند.

شکل مربوط به عوامل موثر در  قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان است

کلاف |مراحل تولید لوله و پروفیل

شکل 1:مراحل تولید لوله و پروفیل

بریدن کلاف و تغییر آن به نوار چگونه است؟

سپس کلاف هایی را که انبار کرده بودند به بخش مربوطه منتقل می کنند. و این کلاف ها با کمک ماشین آلات مختص برش فرستاده و به نوارهایی مبدل می کنند. که از قبل اندازه مشخص به آن ها داده اند. این ماشین آلات دارای بخش های متعددی هستند. که بسته به  مصرف و سفارشی است که به آن ها شده است . تعدادی از این ماشین آلات بصورت خودکار و تعدادی از آن ها نیمه خودکار می باشند.

10 بخش  مختلف ماشین آلات برش چیست

 1. بخش حفظ کننده کلاف ها
 2. میز منتقل کننده کلاف
 3. خنثی کننده ضربات
 4. کلاف گیر
 5. بخشی که کلاف ها را از یکدیگر باز می کند
 6. خشی که به عنوان ناظر و حفاظ عمل می کند
 7. یکدست کننده شیت
 8. گیوتین
 9. قرقره ای که شیت ها را به جای مربوطه هدایت می کند
 10. غلتک شیت ها

و بخش اصلی برای برش دادن شیت ها، غلتک هایی که زمانی بکار برده می شوند. که شیت ها بریده شده اند. و برای مجزا کردن این شیت ها مصرف می شوند،. محافظ نوارها و سرانجام به بخشی می رسیم که نوارها را جم می کند.

جهت اطلاع از قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان به سایت شاهین فلز سپاهان مرجعه نمایید.

توضیح فرآیند کار مراحل تولید لوله و پروفیل چیست؟ :

در آغاز کار کلاف را بر روی کلاف گیر جا سازی می کنند. کلاف گیر را روشن کرده و این دستگاه می چرخد و حرکت می کند. با حرکت دستگاه کلاف ها نیز می چرخند و از هم دیگر باز می شوند. در ادامه این کلاف باز شده به سوی غلتک ها فرستاده می شوند. عبور از غلتک باعث می شود شیت مربوطه به طرز موثری صاف واتو کشیده می گردد. به مرحله بعدی می رود و در آنجا توسط گیوتین ها به میزان معینی می برند. تا در بخش های بعدی مشکلدار نگردد.

شکل مربوط به عوامل موثر در  قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان است.

مراحل تولید لوله و پروفیل

شکل 2: مراحل تولید لوله و پروفیل

بعد از بریدن شیت ها توسط گیوتین چه اتفاقی می افتد؟

سپس این شیت ها با کمک غلتک ها به سمت شافت ها که آن ها نیز در حال حرکت هستند. سوق داده می شود. بر روی این شیت ها تیغه های فلزی نوک تیز حرکت داده می شوند. فاصله ی این تیغ ها با عرض شیت ها از قبل هماهنگ شده تا فرایند به درستی انجام گردد. با این کار وقتی شیت ها از زیر تیغ ها رد می شوند شیت ها بریده شده اند. و همینطور این ورق ها مرحله به مرحله به پیش می روند. اما برای اطمینان از کار و اینکه بدانند شیت ها به درستی مراحل خود را پشت سر می گذارند .از دو شافت کمک می گیرند. بر لایه رویی شافت ها تیغه های ریزی جا سازی شده است . با این کار وقتی که نوار در مرحله قبلی بریده شد. سرش در گیره ای که در دستگاه جمع کننده نوار است گیر می کند. و در ادامه لبه ها جمع و سر شیت را می گیرند.

مقالات بیشتر در مورد  قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان در shahinfelezsepahan:

با کمک اینکار در انتها به راحتی شیت ها جدا می گردند. و با کمک میز در حال حرکت نوارها را به سمت بیرون می فرستند. این نوارها به وسیله دستگاه جمع کننده نوار جمع می شوند .و این سیر تا آنجا تکرار می شود. تا کل کلافی که در مرحله اول وارد دستگاه شد به پایان برسد. سرانجام این نوار ها را به گروه های متفاوت دسته بندی می کنند. و هر کدام را به خطوط تولید مختص خود می فرستند .

نوارهای نهایی چگونه به لوله و پروفیل تبدیل می شوند؟

قبلا نیز در مورد این دو روش در سایت shahinfelezsepahan مطالبی بیان شده است. جهت مطالعه  به بخش وبلاگ رجوع کنید.

برای تولید قوطی و پروفیل از دو روش بهره می برند.:(مستقیم و غیر مستقیم).

اینکه از کدام شیوه کمک بگیرند به امکانات و تجهیزات دستگاه ها و ماشین آلات آن ها بستگی دارد . به طور معمول پروفیل باز با استفاده از شیوه مستقیم ایجاد می گردند.  هر کدام از این روش ها معایب و مزیت های مختص خود را دارد. که در مقالات بعدی شاهین فلز سپاهان به شرح آن می پردازیم. و در مورد مراحل تولید لوله و پروفیل و قیمت قوطی و پروفیل در بازار اصفهان مطالبی بیان می شود.

خرید لوله و پروفیل  و انواع مشتقات آن از شرکت شاهین فلز سپاهان:

شما همراهان گرامی می توانید جهت اطلاع از موجودی انواع محصولات فولادی ما به بخش محصولات از سربرگ دوم منوی سایت رفته. و با باز کردن سربرگ محصولات، لوله و پروفیل، انواع مختلف محصولات را مشاهده نمایید. و به جهت کسب اطلاع از قیمت های مناسب ما با همکاران ما در این شرکت تماس حاصل نمایید. اطلاعات تکمیلی درباره انواع گوناگون محصولات لوله و پروفیل را در همان سربرگ و با عنوان :خرید لوله در اصفهان، خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل z در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان، خرید چهارچوب فلزی در اصفهان ملاحظه فرمایید.

نویسنده: زینب شاه رجبیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

 • 03145240331
 • info@shahinfelezsepahan.com
 • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟