لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین و تفاوت آن ها چیست؟

لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین

پروفیل قوطی


لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین | تفاوت پروفیل سبک و سنگین

فهرست مطالب

به طور کل محصولات فولادی شامل  دو گروه می شوند:

پروفیل سبک  و مصارف آن چیست؟ نام دیگر آن چیست؟

مشخصات پروفیل های سبک چیست؟

از جمله محصولاتی که در این گروه قرار دارند

تعیین قیمت پروفیل های سبک چگونه است؟

پروفیل سنگین و مصارف آن چیست؟ نام دیگر آن چیست؟

خصوصیات پروفیل سنگین چیست؟

تفاوت پروفیل سبک و سنگین :

روش تولید پروفیل به روش نورد سرد:

فهرست شکل

شکل 1: لیست قیمت قوطی و پروفیل در اصفهان

شکل 2: لیست قیمت قوطی و پروفیل در اصفهان

لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین و تفاوت آن ها چیست؟

بدون شک شما هم اگر گذرتان به جنس های فولادی خورده باشد. اسم دوعبارت پروفیل سبک و پروفیل سنگین را شنیده اید.

در این مقاله در سایت شاهین فلز سپاهان تلاش براین است. که به دو مورد دسته بندی کلی پروفیل ها بپردازیم. و درباره تفاوت پروفیل سبک و سنگین مطالبی را بیان می کنیم.| shahinfelezsepahan

به طور کل محصولات فولادی شامل  دو گروه می شوند:

پروفیل سبک  و مصارف آن چیست؟ نام دیگر آن چیست؟

نام دیگر آن پروفیل مبلی است. برای ساختن این پروفیل رول های روغنی را به کار می گیرند. چنانچه در مقالات قبل ذکرشده است تولید این ورق ها با روش نورد سرد است . برای تولید این ورق ها 2 استاندارد قرار داده اند. استاندارد EN 10 219 و DIN 2394.

این مدل پروفیل در جاهای متعددی استفاده دارد: مانند: لوازمات منازل، انواع چرخ ها ،مبل سازی ها و …   . لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین در سایت

مشخصات پروفیل های سبک چیست؟

این مدل پروفیل ویژگی های زیادی دارد . در زیر چند مورد را  نام می بریم :

این نوع پروفیل ها به راحتی جوش می خورند . کیفیت عالی دارند . در سایزها و ضخامت های متعدد عرضه می شوند .و قابلیت آبکاری دارند.

 از جمله محصولاتی که در این گروه قرار دارند

1.      نبشی های که بالشان 20 الی 50 mm است.

2.      2.ناوانی ها که  دارای size 10,12,18  هستند.

یکی از موارد تفاوت پروفیل سبک و سنگین این است.، که پروفیل های سبک را با روش نورد سرد می سازند. که همین روش تولید مزیت هایی به همراه دارد. مثل اینکه این روش تولید هزینه ساخت پایین تری دارد. و همچنین در این روش کالا با کیفیت بالا ساخته می گردد. و نیز در زمان نیز صرفه جویی شده و سرعت زیادی دارد.

 تعیین قیمت پروفیل های سبک چگونه است؟

لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین و قیمت پروفیل ها به عوامل زیادی وابسته است . مثلا قیمت دلار ، قیمت رول ها ، گمرک و ….  . مشخص کردن قیمت با توجه به وزن محصولات اعلام می شود. مثلا اگر قیمت ذکر شده برای پروفیل 8000 باشد . قیمت یک تن پروفیل سبک  8000000 می شود.

پروفیل سبک یا مبلی دارای ضخامت و وزن پایینی است . اما این پروفیل به خاطر ظرافت ساخت از پروفیل سنگین گران تر است. اگر بخواهیم بر اساس وزن شاخه حساب کنیم از پرفیل سنگین ارزانتر است.

در شاهین فلزسپاهان انواع پروفیل ها با قطرها و سایزهای متفاوت وجود دارد. که شما گرامیان می توانید برای اطلاعات بیشتر از آن ها. و نیز تفاوت پروفیل سبک و سنگین به سایت shahinfelezsepahan مراجعه کرده. یا به مشاوران شرکت زنگ بزنید.

شکل در مورد لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین

لیست قیمت روزانواع قوطی پروفیل سبک و سنگین

شکل 1: لیست قیمت قوطی و پروفیل در اصفهان

پروفیل سنگین و مصارف آن چیست؟ نام دیگر آن چیست؟

نوع دوم پروفیل سنگین است که با نام های دیگر نیز مشهود هستند : پروفیل ساختمانی و صنعتی . پروفیل سنگین را با نورد گرم می سازند. نکته جالب توجه این است که ضخامت رول های بکار گرفته شده .برای ساخت این پروفیل حتما بالاتر از 5/1 باشد . از جمله مصارف پروفیل سنگین بکار گیری آن ها در اسکلت ساختمان ها. و ستونی و در دستگاه های متعدد  و در صنعت های زیادی کاربرد دارند.

توضیحات بیشتر را از شاهین فلز سپاهان بخواهید.

 خصوصیات پروفیل سنگین چیست؟

چنانچه در بالا ذکر شد. لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین و قیمت این پروفیل هم بر حسب وزن شاخه حساب می شود.

برخی از ویژگی ها:

این پروفیل ها از قیمت مساعدی دارند . خاصیت جوش خوردگی زیادی دارند. و هنگام پیچ خوردگی و خم کردن این پروفیل مقاومت زیادی دارد و مشکلی پیش نمی آید.

 تفاوت پروفیل سبک و سنگین :

در ابتدا می توان به این مورد اشاره کرد. که برای رول هایی که برای ساخت این دو مدل پروفیل به کار می برند رول های متفاوتی هستند. ورق های روغنی برای ساخت پروفیل های سبک مصرف می شوند. و برای ساخت پروفیل های سنگین از ورق های سیاه بهره می گیرند.

مورد بعدی اینکه این دو پروفیل در ضخامت های متفاوتی عرضه می گردد. برای ساخت پروفیل سبک ضخامت ورق ها از 5/1 پایین تر است .

اما برای تولید پروفیل سنگین ضخامت ورق ها باید بالاتر از 5/1 باشد.

لیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین نیز با یکدیگر متفاوت هستند جهت اطلاعات بیش تر تماس بگیرید.

پروفیل سنگین بیشتر در مواقعی به کار می رود. که افراد به دنبال قدرت وتحمل خوب فشار هستند . نوع سبک هم برعکس نوع سنگین است.

قیمت پروفیل سنگین چون ظریف کاری زیادی ندارد از پروفیل سبک ارزانتر است. اما در حالت کلی چون پروفیل ها بر حسب وزن قیمت می شوند. و چون وزن  سنگین زیادتر از سبک است در کل این پروفیل از پروفیل سبک گرانتر فروخته می شود.

چنانچه در شکل زیر تفاوت پروفیل سبک و سنگین را می بینید:

تفاوت پروفیل سبک و سنگین

شکل 2: لیست قیمت قوطی و پروفیل در اصفهان

روش تولید پروفیل به روش نورد سرد:

ابتدا نوارها را میبرند سپس این نوارها از مرحله فرمینگ رد می شود. در اقدام بعد این نوارها به لوله مبدل می شوند و درزهای آن هارا جوش میزنند. سپس خرابی های جوش کای ها را از لوله ها جدا می سازند.و پروفیل ها را به مرحله سایز دهی فرستاده می شود. و درآنجا به آن ها شکل های مورد نظرشان را می دهند. و لوله هارا به قسمت اتو می فرستند. و در نهایت پروفیل ها را به طول های مورد نظرشان برش می دهند. و به انبار می فرستند. روش تولید نیز یکی از موارد تفاوت پروفیل سبک و سنگین است. در مقالات قبل shahinfelezsepahan  نیز در باب روش تولید محصولا فولادی سخن به میان آورده ایم.

برای مطالعه سایر مقالات. و آگاهی ازلیست قیمت روز انواع قوطی پروفیل سبک و سنگین به سایت شاهین فلز سپاهان مراجعه نمایید.

خرید انواع گوناگون محصولات فولادی از شرکت شاهین فلز سپاهان:

شما همراهان گرامی می توانید جهت اطلاع از موجودی انواع محصولات فولادی ما به بخش محصولات از سربرگ دوم منوی سایت رفته. و با باز کردن سربرگ محصولات، انواع مختلف محصولات را مشاهده نمایید. و به جهت کسب اطلاع از قیمت های مناسب ما با همکاران ما در این شرکت تماس حاصل نمایید. اطلاعات تکمیلی درباره انواع گوناگون محصولات را در همان سربرگ ملاحظه فرمایید. برای نمونه به تعدادی از این مقالات و عناوین آن ها اشاره می کنیم: خرید توری در اصفهان، خرید تیرآهن در اصفهان، خرید لوله در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان و خرید نبشی در اصفهان.

نویسنده: زینب شاه رجبیان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟