آهن قراضه چیست؟و مزایای آن چگونه است؟

آهن-قراضه

آهن-قراضه


به طور کلی می توان گفت که آهن هایی که قابلیت مصرف ندارند و یا در زمان تولید خراب از کار درآمده اند. و هر نوع ضایعاتی که از آهن جمع می شود همگی آهن قراضه نامیده می شوند. می دانیم که موارد مصرف انواع مختلف آهن بسیار زیاد می باشد و تقریبا در تمامی صنعت ها به کار می رود. حال اگر در تمامی این صنایع آهن هایی را که اصطلاحا ضایعات هستند. و به کار نمی آیند را جمع کنند کوهی از آهن قراضه را جمع آوری کرده اند.

 نکته جالب توجه اینکه آهن را می توان مجددا در کوره ها ذوب کرد و برای چندمین بار مورد مصرف قرار داد. درست است که به ظاهر این آهن ها قراضه و بی حاصل هستند اما همین قراضه ها جز مهمترین منابع تولید آهن آتی می باشند.

آهن قراضه را از کجا فراهم می کنند؟

آهن قراضه را از منابع متعددی به دست می آورند که در ادامه به ذکر آهن ها می پردازیم:

1.قراضه های جمع شده از منازل در سطح شهر

2. قراضه هایی که از صنعت های متعدد جمع آوری می شود .

3.قراضه های عمومی

آهن هایی که از منازل سطح شهر جمع آوری می شود. یا در خطوط تولید در صنایع مختلف خراب و از گردونه تولید خارج می شود یا به هر طریق و در هر جایی آهن ناکارامد وجود دارد. همگی را جمع آوری کرده و با عنوان آهن قراضه می شناسند. چنانچه بخواهیم مثالی ذکر کنیم:

مثلا آهن های خراب که در کارخانه های تولیدی متعدد هستند یا در صنایع تولید ماشین، ساخت سد، پتروشیمی، ساخت پل، ابزارآلات کشاورزی،. آهنگری، حمل و نقل، ماشین های اسقاطی، برق و هزاران مورد دیگر می توان اشاره کرد.

خرید پروفیل در اصفهان
                                                                                              آهن قراضه

3 مورد از مزایای استفاده از آهن قراضه چیست؟

از جمله اصلی ترین مزیت آهن قراضه ها این است که می توان مجددا آن ها را بازیافت و از آن ها استفاده کرد. با بازگشت مجدد آهن به چرخه تولید قیمت آهن نیز پایین تر می آید و نیز به تمیزی محیط زیست کمک می شود.

دو نوع مختلف آهن قراضه کدام است؟

چنانچه بخواهیم آهن ها را با توجه به میزان آهنی که در آن به کار رفته محاسبه کنیم به دو دسته کلی می رسیم. میزان درصد آهن را کارخانه های آهن مشخص می کنند.

1. گروه اول مربوط به فلزاتی می شوند که در ساختار اصلیشان آهن به عنوان یک عنصر مهم مصرف شده . به عنوان مثال: اسکلت بناها، بدنه خودرو، درب و پنجره ها.

2.گروه دوم مربوط به فلزاتی هستند که در ساختار اولیه شان آهن مصرف نشده  و از آلیاژهایی مثل : الومینیوم و مس استفاده کرده اند. مصرف این مورد هم در انواع  قوطی ها، درب های الومینیومی و … می باشد. چنانچه از مطلب ذکر شده مشخص است طبیعی است که دسته اول بسیار مهم تر از دسته دوم باشد.

بررسی بازار آهن قراضه در دنیا:

آهن قراضه در سراسر دنیا جایگاه بالایی دارد و یکی از مهم ترین بازارهاست. حتی آهن قراضه را می توان جز سرمایه های ملی نام برد.

بررسی بازار آهن قراضه ایران:  

همانطور که ذکر کردیم آهن قراضه را می توان مجددا بازیافت و مورد استفاده در موارد بسیاری قرار داد. پس بازار قراضه آهن بازار سود ده می باشد. و بر خلاف آنچه به ذهن ها تداعی می شود کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند وضعیت مالی مناسبی دارند.

خرید ورق کرکره در اصفهان
آهن-قراضه

قیمت آهن قراضه در ایران :

 قیمت قراضه آهن بستگی به عامل مهمی دارد و آن اینکه آهن مذکور از چه مدلی بوده و نکته دیگر میزان خلوص آهن در آن می باشد. دسته بندی این مورد به وسیله کارخانجات فولاد انجام می شود که این مورد نیز خود در شهرها و کشورهای مختلف متفاوت می باشد. و همگی آن ها در برآورد قیمت تاثیر دارد.

سایر مقالات شاهین فلز سپاهان :

همانطور که مشاهده کردید این مقاله در رابطه با آهن قراضه است.  اما در سایت مقالات دیگری نیز وجود دارند که مطالعه آن ها خالی از لطف نمی باشد. در ادامه طیف گسترده ای از مقالات ومحصولات باعنوان: خرید پروفیل در اصفهان، خرید پروفیل قوطی در اصفهان،. خرید پروفیل z در اصفهان،. خرید چهارچوب فلزی در اصفهان، خرید ورق در اصفهان، خرید ورق کرکره در اصفهان، خرید ورق ذوزنقه در اصفهان،. خرید رول ورق در اصفهان، خرید ناودانی در اصفهان، خرید میلگرد در اصفهان، خرید توری در اصفهان،. خرید نبشی در اصفهان، خرید تیرآهن در اصفهان،. خرید لوله در اصفهان،. خرید تسمه فولادی در اصفهان و …  خدمت شما همراهان گرامی ارائه خواهد شد. با ما همراه باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

  • 03145240331
  • info@shahinfelezsepahan.com
  • شاهین شهر، خیابان سعدی شمالی
×

از این که شاهین فلز سپاهان را

انتخاب کردید سپاس گزاریم

 

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟